2018'de Neler Olacak?
2018'de Neler Olacak?

FESTİVAL ETKİNLİK PROGRAMI
YER:  ARMUTALAN KÜLTÜR MERKEZİ

11  Ekim 2018 Perşembe (3. Gün)
Saat: 13:30

Açılış Filmi “Umutlu bir hikaye” Belgesel gösterimi (Yönetmeni Jale İNCEKOL ile söyleşi)
Saat: 15:30
Kortej geçidi (Armutalan Kültür Merkezi -⁠ Kordon caddesi)
12 Ekim 2018 Cuma (4. Gün) HOLLANDA SİNEMA GÜNÜ
Saat: 10:00

Atölye -⁠ Cinekid programı (Çocuklar nasıl animasyon yapar)
Günsel DEMİRCİ ve Erkan KARAKİRAZ
(Çocuk katılımcılara sürpriz hediyeler var)
Saat: 11:00
Atölye -⁠ Çocuk Sinemacılar adlı Atölye ve kitap imaza günü
Banu Bozdemir
(Çocuk katılımcılara sürpriz hediyeler var)
Saat: 12:00
KLIK Amsterdan Animasyon Film Festivali seçkisi (Çocuk animasyonları)
(Çocuk katılımcılara sürpriz hediyeler var)
Saat: 13:30
Workshop  Hollanda'da sinema ve oyunculuk
Hollandalı Yapımcı ve Sinemacı Gülay Orhan
Saat: 15:00
 Hollanda filmleri özel gösterimi ve yönetmenleri ile söyleşi
Saat: 20:30
Sinemasal geceler (Finalist film gösterimleri ve yönetmenleriyle söyleşi)
13  Ekim 2018 Cumartesi (5. Gün)
Saat: 10:00

Sinemasal saatler (Finalist film gösterimleri ve yönetmenleriyle söyleşi)
Saat: 13:30
Sinemasal saatler (Finalist film gösterimleri ve yönetmenleriyle söyleşi)
Saat: 15:00
Panel ve imza günü.  "Dünden Bugüne Sinemamız"
Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen (Yerel Yönetimler ve Sinema)
Prof, Dr. Suat Çağlayan (Kültür ve Sinema)
Gazeteci Yazar Merdan Yanardağ (Medya ve Sinema)
Moderatör Gazeteci Yazar Nida Yılmaz.
Saat: 16:30
Panel. Eser işletme belgesi nedir
Okan Üniversitesi Sinema Tv. bölüm başkanı Murat Tırpan, Yönetmen ve sinema yazarı Serdar Kökçeoğlu
Saat: 20:30
Sinemasal geceler (Finalist film gösterimleri ve yönetmenleriyle söyleşi)
14  Ekim 2018 Pazar (6. Gün)
Saat: 10:00 Sinemasal saatler (Finalist film gösterimleri ve yönetmenleriyle söyleşi)
Saat: 13:30
Panel - "Ülkemizde Sinema Sanatı, Festivaller, Sorunları ve Çözümleri" ve imza günü.
Devlet Eski Bakanı, yazar Yılmaz Karakoyunlu,
Oyuncu ve yazar Göksel Arsoy,
Yazar Atilla Dorsay.
Moderatör Gazeteci Yazar Nida Yılmaz
Saat: 20:30
Ödül ve Kapanış Töreni

Finalist Gösterim Paketleri
PAKET 1 - FİNALİST BELGESELLER        

Film Adı                                 Yönetmen Adı

Barisfer                                   Yusuf Emre Yalçın

Kurbağa Avcıları                    Batuhan Kurt

Mektup                                   Serkan Özyumsak 

PAKET 2 - FİNALİST BELGESELLER        

Film Adı                                 Yönetmen Adı

Kostüm Oyunu                       Musa Gökkaya

Salı                                          Hüseyin Baki Karataş

Seçmedim                              Mehmetcan İncedal

Bir Filmin Duruşması            Gökhan Kaya        

PAKET 3 - FİNALİST BELGESELLER        

Film Adı                                 Yönetmen Adı

228                                          Deniz Şengül, Mazhar Yıldız

Afganistanbul                         Ulaş Tosun

Beyazlar Sönsün                    Aycan Karadağ, İbrahim Kucuş           

PAKET 4 - FİNALİST KURMACALAR        

Film Adı                                 Yönetmen Adı

Benim                                     Uğur Çıraklı

Bir İş Görüşmesi Hikayesi     Alkım Özmen

Evden Uzak                            Burak Kum

Komedya                                 İsmail Çağrı Aygün, Batuhan Yıldız

Nemesis                                  Gökhan Karabay   

PAKET 5 - FİNALİST KURMACALAR        

Film Adı                                 Yönetmen Adı

Pantolon                                  Tahsin Özmen

Rötar                                       Osman Çakır

Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var-Umut Subaşı

Söz Uçar                                 Tufan Taştan

Vahide                                     Burkay Doğan

Babamdan Kalan                    Abdülmelik Öcal   

PAKET 6- FİNALİST CANLANDIRMALAR

Film Adı                                 Yönetmen Adı

Avcı                                        Orhan Umut Gökcek

Bir Zamanlar                           Şeyma Erikci

Fabrika                                    Batuhan Köksal

Mavi Yarın                              Numan Ayaz

Ölçek                                      Emine Gezici Üstündağ

Patates Olmak Çok Zor          İlke İzgi 

PAKET 7 - FİNALİST DENEYSELLER        

Film Adı                                 Yönetmen Adı

Yüzler                                     Ali Aktemur

Ellialtı                                     Dilara Şahin

Half Night                              İlhami Tunç Gençer

Rüyamda Ölü Gördüm           Ece Kınacı

Soil                                         Alican Durbaş

Şeyleşme                                Abdi Cangı            

PAKET 8 - LİSELERARASI FİNALİST FİLMLER    

Film Adı                                 Yönetmen Adı

Çığlık                                      Emrah Güntaç

Dikensiz Gül                          Ahmethan Fat

Elleriniz                                 Ilgın Yılmaz

Gece Boyunca                        Deniz Ünsal

Gelin-cik                                 Hakan Dinçtürk-Betül BALTACI

Gelincik                                  Pelin Şeyhun

Kenger                                    Sezer Bildiren

Toplumun Vicdanı                  Hasan Onur

Yüksek Doz                           Emre Yapıcı

Sır                                           Zahide Erşahin      

Kısa Film Yarışması

Festivalimizde her yıl Ulusal ve Liselerarası olmak üzere kısa film yarışması düzenlenmektedir. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Kısa Film Yarışmasının detaylarına, şartnameye ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Finalist olan ve gösterim seçkisine alınan filmleri ise duyurular kısmından görebilirsiniz.

Sponsorlarımız
Copyright © Marmaris Uluslararsı Film Festivali | Tüm hakları saklıdır.
Konya Web Tasarım, Tuyan Tasarım ve Reklam Ajansı