2020'de Neler Olacak?
Festivalde neler olacak?

- 6. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl 1-4 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenecektir.   

- İçinde bulunduğumuz Covit-19 Korona salgını nedeniyle bu yıl hiçbir konuk davet edemeyecek. 

- Gösterimler Marmaris amfitiyatroda (Açıkhava) akşamları 19:30 ila 24:00 saatleri arasında gerçekleşecektir. 

- Ödül töreni 4 Ekim 2020 saat 20:30'da Marmaris amfitiyatroda yapılacaktır. 

- Festivalde her yıl düzenlenen; Gala, atölye, panel, söyleşi, imza günü vb. aktiviteler içinde bulunduğumuz salgından dolayı yapılmayacaktır.

- Ödül töreninde dağıtılacak olan heykelcikler, kargo ile sahiplerine yollanacaktır. 

 

JÜRİ VE ÖDÜLLER 

- Ulusal Ön Jüri üç kişiden oluşmaktadır. 

- Ulusal Ana Jüri üç kişiden oluşmaktadır. 

Ulusal Kurmaca Dalı:

1 ve 2.lik Ödülü

Ulusal Belgesel Dalı:

1 ve 2.lik Ödülü

Ulusal Deneysel Dal:

1 ve 2.lik Ödülü

Ulusal Animasyon Dalı:

1 ve 2.lik Ödülü

NETSEL Marina Jüri Özel Ödülü

Ön Jüri Özel Ödülü

Halk Jürisi Özel Ödülü

Ulusal Liselerarası Dalı:

En iyi film ödülü

2020 ÖN JÜRİ SONUÇLARI 

KURMACA FİNALİSTLER   

Birhat Temel / VAVEYLA

Yavuz Akyıldız / YAĞMUR, ŞNORKEL ve YEŞİL FASULYELER

Şeyhmus Altun / GÖREMEDİĞİMİZ TÜM IŞIKLAR

Farnoosh Samadi, Ali Asgari / YOLCULAR

Hatice Aşkın /APP

Alican Yücesoy / TAŞ

Ercan Bayraktar / OTOSTOP

Kasım Ördek / YAĞMUR OLUP ŞEHRE DÜŞÜYORUM

Ferman Narin / ŞEKER GIDA

Ensar Kaygusuz / DURAKTA ÜÇ KİŞİ

Selman Deniz / VEGER

Mustafa Kemal Altıner / İNSİYAK

Ragıp Türk / TOR

 

BELGESEL FİNALİSTLER

Hasan Basri Özdemir, Emre Karadaş / MAVİ OTEL

Yasin Serindere / KANALI BEKLEMEK

Nesime Karateke / ROMA BOSTANI

Necati Öz / ADANA: KÖPRÜ BAŞI

Hicran Akaalp / HARMONY

Serdar Aydın / PISAT

Muaz Güneş / NE UZAK NE YAKIN

 

ANİMASYON FİNALİSTLER

Alemşah Fırat / WEIGHT OF CONSCIOUSNESS

Maya Başara / EVİM GÜZEL EVİM

Serdar Çotuk / BİTCOİNİ OLAN RAKUN

Emre Zengineken / KAPI

Yüce Sayılgan / YENİ BAŞLANGIÇ

Murat Saygıner / UÇAN BALIK

Melisa Hoş / CIRCLE

Cengiz Dallıkavak / YANSIMALAR

 

DENEYSEL FİNALİSTLER

Ahmet Kıran / GENESIS

Yigit Küçükkibar / EXPERIMA

Göksel Altül / UROBORUS

Mert Sata, Berk Sata / ÇERÇEVE

Aziz Alaca / THE ARTIST

Begüm Aksoy / GÜNDÜZ DÜŞLERİ

Cüneyt Işık / VORTEX

Mumin Barış / BEREKETLİ BİR GÜN

Yener Sore / KARANTİNA ÇOCUKLARI

 

LİSELERARASI YARIŞMA FİNALİSTLER

Pelin Şeyhun / CANAVARLAR

Başar Yüksel / I CAN BE HAPPY

Derin Doğa, Kokal / GÖRMEK

Baturay Tunçat / FİZAN

Irmak Çevik / SUYUN ALTINDA

 

ULUSAL KISA ÖZEL GÖSTERİM SEÇKİSİ

Burak Çelik / KAÇIŞ

Doğuş Minsin / AYRIK OTU

Öykü Orhan / PAYDOS

Onur Sefer / BUGÜN ÖLMEK İSTEMİYORUM

Özkan Bal / THE COAST

Nazif Can Akçalı / ALONE

Ali Şenses / MAVİ

Birnur Karatimur Çutsay / BİR DAMLA

Metin Yüksel Alkan / CAN'IN TELEFONU

Volkan Güleryüz / İRİS

2020

2020

Sponsorlarımız
Copyright © Marmaris Uluslararsı Film Festivali | Tüm hakları saklıdır.
Konya Web Tasarım, Tuyan Tasarım ve Reklam Ajansı